Ground Floor

Hyundai Elevator To Supply Products For Business Istanbul Project

Hyundai Elevator Türkiye, SVR Grup tarafından Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Bölgesi’nde hayata geçirilen A plus modern ofis projesi Business İstanbul’da 33 yüksek teknoloji ürünü asansörü ile yer alacak. Kabin içleri siyah olarak tasarlanan asansörlerde iF Design ödüllü HELIAS akıllı yolcu yönlendirme sistemi uygulanacak.

SVR Grup tarafından Kadıköy’de, kent yaşamının merkezi konumunda 550 milyon TL yatırımla hayata geçirilen ve 6 bloktan oluşan Business İstanbul’da Hyundai Elevator teknolojisi kullanılacak. Hyundai Elevator Türkiye’nin 33 asansör ile yer alacağı proje, 270 bin metrekare toplam inşaat alanı ile 150 bin metrekare kullanılabilir ofis alanına sahip. İstanbul Anadolu Yakası’nın “Dünya Ticaret Merkezi” olma iddiasıyla yapımı süren Business İstanbul, şirketlere 80 metrekareden 1500 metrekareye kadar alternatifli iş alanları sunacak. Göztepe E-5 üstünde en ideal lokasyonlardan birinde yer alan Business İstanbul, metro, metrobüs ve Marmaray bağlantılarının hemen yanı başında bulunması ve yeni açılan Avrasya Tüneli’nin çıkışında konumlanması nedeniyle tüm ulaşım sistemlerinin kesişme noktasında yer alıyor.

Asansörler de Akıllı

Business İstanbul’da 33 asansör ile yer alacak olan Hyundai Elevator Türkiye, asansörlerde iF Design ödüllü HELIAS akıllı yolcu yönlendirme sistemini kullanacak. HELIAS Sistemi’nde yolcular, gidecekleri katı asansöre binmeden seçebilecekler. Sistem, yolcuları gidecekleri kata göre gruplayarak en uygun asansör kabinine yönlendirecek. Sistem sayesinde katlardaki duraklama sayıları da azaltılarak enerji verimliliği maksimuma çıkarılacak, yolculuk süresi ve bekleme süresi de en aza indirilecek.

İlk Sürücüsüz Akıllı Metroda da Hyundai İmzası

Hyundai Elevator Türkiye, Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.’nin yapımını gerçekleştirdiği Türkiye’nin sürücüsüz ilk akıllı metro projesi olan 18 kilometre uzunluğundaki Üsküdar- Ümraniye-Çekmeköy metro hattında da 196 yürüyen merdiven ile yer alıyor. Metro hattının, tamamlandığında günde yaklaşık 1.5 milyon kişiyi taşıması bekleniyor. 24 saat esasına göre 2 bin 430 personelin inşasında görev yaptığı projede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kadıköy-Tavşantepe hattından sonra Anadolu yakasının ikinci metrosu olacak olan hatta, yine bir ilk olan “peron ayırıcı kapı sistemi” kullanılacak.