Ground Floor

Hyundai Elevator To Supply Products For Airport That Links South East Region To The World

Güneydoğu’yu dünyaya bağlayacak Diyarbakır Havalimanı Yeni Terminal Binası’nın asansör ve yürüyen merdivenleri Hyundai Asansör tarafından yapılacak.

Hyundai Asansör, Avrupa’daki ilk havalimanı projesini Diyarbakır Havalimanı’nın Yeni Terminal Binası ile hayata geçirecek. Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından hayata geçirilen projede yüklenici firma YDA İnşaat’ın açtığı ihaleyi kazanan Hyundai Asansör, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni dünyaya bağlayacak projenin yürüyen merdiven ve asansör temin ve montaj işlerini yapacak.

Esenboğa Havalimanı’ndan sonra Anadolu’nun en büyük havalimanı olacak projenin toplam bedeli ise 257 milyon TL.

18 Asansör ve 30 Yürüyen Merdiven Yolcuları Uçuşlarına Ulaştıracak

Hyundai Asansör, 1 milyon 100 bin metrekarelik alanda yer alan Yeni Terminal Binası için toplamda 30 yürüyen merdiven ve 18 asansör temin edecek. Projenin 2015 yılının Eylül ayında tamamlanması planlanıyor.

Hyundai Asansör Türkiye Genel Müdürü Hakan Ek “Bu proje Hyundai Asansör’ün Avrupa’daki ilk havalimanı projesi olması itibariyle bizim için oldukça önemli. 87 bin metrekare kapalı alana sahip iç ve dış hatlar terminal binası, yıllık 5 milyon yolcu kapasiteli olacak. Bu proje kentin gelişimi adına büyük önem taşıyor. Yeni Terminal Binası sayesinde yurtdışı seferlerinin de yapılabilecek olması ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi dünyaya bağlanmış olacak. Geçtiğimiz Temmuz ayında Avrupa’daki ilk metro projemizi İstanbul metrosunun Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy hattı ile hayata geçirmiştik. Şimdi de Avrupa’daki ilk havalimanı projemizi gerçekleştirmeye hazırlanıyoruz. Hem bölge hem de ülke adına büyük önem taşıyan bu projenin bir parçası olmak bizim için gurur verici.” dedi.