Ground Floor

Fastest Elevator Of Balkans From Hyundai Elevator

Kore’nin en büyük holdingleri arasında yer alan ve 60’tan fazla ülkeye asansör ihracatı yapan Hyundai, Türkiye’den Balkanlara uzanıyor.

Dünyada birçok metro ve tren istasyonlarının yanı sıra çeşitli havalimanları, iş merkezleri ve gökdelen gibi büyük projelere imzasını atan Hyundai Asansör, Türkiye’de HMF Hyundai Asansör güvencesi ile hızla büyümeye devam ederken bir yandan da Avrupa ve Balkan ülkelerini hedefliyor.

Türkiye’de faaliyete başladığı 2009 yılından bu yana 6 kat büyüme kat eden HMF Hyundai Asansör, Üsküp’te yapımına devam edilen Balkanların en yüksek binasına, 4 m/s ile saniyede 1.5 kat çıkan Balkanların en hızlı asansörünü yapıyor.

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te 300 milyon Euro’luk yatırımla inşa edilen Cevahir Residance & Shopping Center’ın yürüyen merdiven ve asansörlerini üstlenen HMF Hyundai Asansör Genel Müdürü Hakan Ek, Hyundai Asansör’ün Türkiye pazarında hızla büyümeye devam ettiğini, öte yandan çevre ülkelerdeki iş fırsatlarını da değerlendirdiklerini söyledi.

Makedonya başta olmak üzere, Arnavutluk, Kosova ve Sırbistan’ın Türk yatırımcılarının hedefinde olduğunu belirten Ek, “Türkiye Makedonya’ya en fazla yatırım yapan ikinci ülke. Üsküp’te inşa edilen Cevahir Residance & Shopping Center, Balkanların en yüksek binası olması bakımında bizim için önemli. Hyundai Asansör olarak, 25 kat ve üzeri binalarda hızlı ve güvenli çözümlerimizle fark yaratıyoruz. Cevahir Residance &Shopping Center’da kullandığımız asansörlerimiz, şu anda Balkanların en hızlı asansörleri.” dedi.

2015 yılında bitmesi planlanan Cevahir Residance &Shopping Center’da Hyundai Asansöre ait, 38 adet asansör ve 10 yürüyen merdiven kullanılacak.