Ground Floor

Full Support To Education From Hyundai

Hyundai Asansör, İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açtığı asansör ve yürüyen merdiven sınıfı ile eğitime destek veriyor. Mesleki eğitime katkı sağlaması beklenen proje ile sektöre kaliteli eleman yetiştirilmesi de amaçlanıyor.

Hyundai Asansör, İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açtığı asansör ve yürüyen merdiven sınıfı ile eğitime destek veriyor. Asansör ve yürüyen merdiven ile ilgili teknik bilgilerin aktarılacağı sınıfta şu anda 25 öğrenci eğitim görüyor. İlerleyen zamanlarda bu sınıfta eğitim gören öğrencilerin, Hyundai Asansör ’de stajyer olarak deneyim kazanması da planlanıyor.

Sınıf İçin Gerekli Tüm Ekipman Hyundai Asansör Tarafından Temin Edildi

Proje dahilinde bir asansör ve yürüyen merdiven sınıfı kuruldu ve gerekli tüm ekipman Hyundai Asansör tarafından temin edildi. Ayrıca bir laboratuvar kısmı oluşturularak öğrencilerin uygulamalı olarak da eğitim alması sağlandı. Hyundai Asansör teknik ekibi, kurulumla birebir ilgilenerek, öğrencilerin faydalanabileceği bir eğitim platformu hayata geçirdi.

“Sektörün Olmazsa Olmazı Mesleki Eğitim”

Hyundai Asansör Türkiye Genel Müdürü Hakan Ek “Mesleki eğitimini doğru şekilde tamamlamış eleman yetiştirmek hususunda meslek liseleri önemli bir rol oynuyor. Hyundai Asansör olarak, sektöre kalifiye eleman kazandırmanın doğru eğitimden geçtiğinin farkındayız. Bu amaçla çıktığımız yolda, İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne tam teşekküllü bir asansör ve yürüyen merdiven sınıfı kazandırdık. Teknik ekibimizin de uygulamalı eğitimlere katılarak öğrencilere deneyimlerini aktarabilecekleri bir eğitim platformunun ilk adımını atmış bulunuyoruz.

Bir sınıfla başladığımız bu projeyi ileride ihtiyacı olan tüm meslek liselerinde gerçekleştirmeyi ve bunu bir eğitim projesine dönüştürmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.