Ground Floor

Hyundai Elevator Offers Energy Saving Technologies

HMF Hyundai Asansör, geniş ürün özellikleri ve çevreci çözümleri ile hem çevreyi koruyor hem de enerji tasarrufuna destek sağlıyor.

Kore'nin en büyük holdinglerinden biri olan Hyundai; 2009 yılında, HMF güvencesi ile Türkiye pazarına güçlü bir giriş yaptı.

Dünyada bir çok metro ve tren istasyonlarının yanı sıra çeşitli havalimanları, iş merkezleri, gökdelenler gibi büyük ve kaliteli projelere imza atan Hyundai Asansör, Türkiye’de HMF Hyundai Asansör olarak birçok büyük proje ile iş ortaklığı yapıyor.

HMF Hyundai Asansör; asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen bantların yanı sıra otomatik araç park sistemleri, metro platform kapıları ve malzeme yükleme boşaltma sistemleri gibi ürünlere sahip.

Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan ürün gamı ile farklı projelere en uygun ve en yeni çözümleri getiren ve sektörde öne çıkan HMF Hyundai Asansör için çevresel sorunların yaşandığı günümüzde çevre dostu olmak çok önemli.

Teknoloji hızla gelişip, tüketim ve çevre sorunları hızla artarken; HMF Hyundai Asansör çevreci yaklaşımıyla ürünlerini en az enerji tüketimi ile en yüksek performans sağlayacak şekilde tasarlıyor. Çevreci enerji kullanımı ve enerji planlaması hem çevreyi koruyor, hem de enerji tasarrufuna destek sağlıyor.

HMF Hyundai Asansör ’ün diğer ürünlerinde olduğu gibi “ultra yüksek hızlı” asansörlerinde de yenilikçi ve üstün teknoloji kullanıldı. Özellikle yüksek katlı binalarda tercih edilen ultra yüksek hızlı asansörler, klasik asansörlerden farklı olarak “Varış Noktası Seçme” adında özel bir sistem kullanıyor. Kullanıcının gideceği katı asansöre binmeden seçmesi prensibiyle çalışan sistem; yolcuları en uygun asansör kabinine yönlendirerek bekleme süresini en aza indiriyor ve enerji verimliliğini maksimuma çıkartıyor.

Ultra yüksek hızlı asansörlerde kullanılan son teknoloji sistemlerin avantajları bunlarla sınırlı değil.

“Kalıcı mıknatıslı senkron motor ”yüksek ivmelenme ve yüksek hız kapasitesi; “yüksek verimli dişlisiz tahrik sistemi” konfor ve enerji verimliliği , “yüksek hassasiyetli kumanda inverterli kullanım sistemi” ise motor, mekanik aksam hatalarını en aza indirerek tamir bakım maliyetlerinin minimum seviyede tutulmasını ve motor ve mekanik düzen ömrünün uzatılmasını sağlıyor.

Ultra yüksek hızlı asansörler; yüksek hız fonksiyonlarının kullanıldığı gelecek kuşak asansörler olarak nitelendiriliyor.

2013’te 3 kat büyüme gerçekleştiren HMF Hyundai Asansör, 2014 yılında ise yüzde 50 büyüme hedefliyor. HMF Hyundai Asansör ‘ün referansları arasında Avrupa’nın en büyük adalet sarayı İstanbul Adalet Sarayı, Fenerbahçe Stadyumu, İstanbul finans merkezi Sarphan Finans Park, Balkanların en yüksek binası Cevahir Residence&Shopping Center, Türkiye’nin en modern spor kompleksi Ülker Sports Arena, mimari ödüllü Varyap Meridian, İzmir Ege Perla, Avrupa’nın 5.en yüksek ikiz kuleleri Folkart Towers, Çağlayan’ın en yüksek ofis binası Nurol Tower, Türkiye’nin ilk otomobil alış-veriş merkezi Autopia, Batışehir gibi prestijli projeler yer alıyor.

HMF Hyundai Asansör Hakkında: Kore’nin en büyük holdinglerinden biri olan HYUNDAI, 1984 yılında ürün yelpazesine asansör ve yürüyen merdiveni de eklemiş ve günümüze kadar 100.000 ünite üretimi gerçekleştirmiştir. Kore’de 205 m. yüksekliğinde asansör test kulesi inşa etmiş ve 18 m/sn asansörünü ve 7 m/sn panoramik asansörünü tesis etmiştir. Böylece Hyundai asansör sektöründe de kendini kanıtlamıştır.
Dünyada birçok metro ve tren istasyonlarının yanı sıra çeşitli havalimanları, iş merkezleri ve gökdelen gibi büyük ve kaliteli projelere imzasını atan HYUNDAI; 2009 yılı başında HMF güvencesi ile Türkiye pazarına girmiştir. Her tip ve modeldeki ürünlerin satış, pazarlama, montaj, bakım-servis ve modernizasyonu ile bunlara ait tüm yedek parça ve komponent ihtiyacını karşılamaktadır.