Ground Floor

Green Elevators With LOWATT Energy Regenerative Inverter

Teknolojisini her geçen gün geliştirmeye devam eden HMF Hyundai Asansör, A sınıfı enerji tüketimli yeşil asansörlerinin sahip olduğu özel LOWATT teknolojisi sayesinde kullanılan enerjiyi geri dönüştürüyor.

Ürünlerini her zaman daha güvenli, daha konforlu ve daha tüketici odaklı bir yaklaşım ile tasarlayan HMF Hyundai Asansör, geliştirdiği LOWATT sistemi ile enerji tüketimini mümkün olduğunca azaltarak çevre bilincine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Dönüştürülen Enerji Binanın Ana Şebekesine Gönderiliyor

Hyundai’nin LOWATT sistemi ile asansör hareket ettikçe açığa çıkan enerji; özel olarak tasarlanmış bir güç devresi yardımıyla invertöre geri gönderiliyor. Invertör tasarruf edilen bu enerjiyi tekrar kullanılmak üzere ana şebekeye göndererek % 60’a varan bir enerji tasarrufu sağlıyor. Binanın elektrik sistemine aktarılan bu enerji daha sonra binanın diğer alanlarında veya tekrardan asansör operasyonunda kullanılabiliyor.

Elektrik Faturalarında Gözle Görülür Azalma

Bakımı oldukça kolay olan bu sistemde; invertörün kondensör, reaktör gibi parçaları bulundurmaması da ömrünün daha uzun olmasını sağlıyor. Hyundai LOWATT sistemi ile 30 katlı bir binanın asansör operasyonundan kaynaklanan elektrik faturalarında yüksek ölçüde tasarruf sağlamak mümkün. Siz de binanızda enerji tasarrufu yapan asansörler kullanarak elektrik faturanızda gözle görülür bir azalma sağlayabilirsiniz.